Rusya, "nükleer silahsızlanma tek taraflı olmasın"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada, nükleer silahların yasaklanmasını kapsayan anlaşmaya Rusya'nın katılmayacağını açıkladı.

Rusya,
Rusya, Akay
Bu içerik 578 kez okundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada, nükleer silahların yasaklanmasını kapsayan anlaşmaya Rusya'nın katılmayacağını açıkladı. Lavrov, "Nükleer silahların tamamen ortadan kaldırılmasının sadece genel ve bütün bir silahsızlanma durumunda olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nde bir takım açıklamalarda bulundu. Nükleer silahsızlanmanın bütün devletleri kapsadığını ve anlaşmada belirtilen maddelerin tam olarak uygulanması gerektiğini ifade etti. Tek taraflı bir nükleer silahsızlanmaya katılmayacaklarını açıkladı.

Dünya'da nükleer silahlara sahip 9 ülke bulunuyor. Bunlar; ABD, Çin, Rusya, Fransa, İngiltere, Hindistan, Pakistan, İsrail ve Kuzey Kore. Nükleer silahların tüm dünyada imha edilmesi ve yenilerinin yasaklanmasını amaçlayan NPT (Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması)'na nükleer silahlara sahip bazı devletler katılmıyor.

Rusya Sergey Lavrov BM Nükleer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu