2000'den sonra emekli olan 5 milyon kişiye kötü haber

TED (Türkiye Emekliler Derneği) üyesi İbrahim Avcı'nın başvurusuyla Anayasa Mahkemesi (AYM)'ye kadar giden dava sonuçlandı.

2000'den sonra emekli olan 5 milyon kişiye kötü haber
2000'den sonra emekli olan 5 milyon kişiye kötü haber Akay
Bu içerik 1936 kez okundu.

TED (Türkiye Emekliler Derneği) üyesi İbrahim Avcı'nın başvurusuyla Anayasa Mahkemesi (AYM)'ye kadar giden dava sonuçlandı. 2000 yılı öncesinde emekli olanlara yapılan intibak zammının, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara da yapılması için açılan davayı AYM inceleyerek 10 Ocak’ta karara bağladı.

Anayasa Mahkemesi, 5 milyon emekliyi yakından ilgilendiren kararında anayasaya aykırılığın söz konusu olmadığını ve emeklilerin sosyal güvenlik hakkının ihlal edilmediğini açıkladı.

Türkiye Emekliler Derneği (TED) üyesi İbrahim Avcı, ilk önce 2000 yılı öncesinde emekli olanlara yapılan intibak zammının, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara da yapılması için Kamu Denetçiliği Kurumu'na dilekçe veriyor. Haklı bulununca Avcı, Ankara İş Mahkemesi'ne dava açıyor. Dava reddedilince Yargıtay'a taşınıyor. Yargıtay Ankara İş Mahkemesinin kararını haklı bulunca, bu sefer AYM (Anayasa Mahkemesi)'ne başvuruda bulunuyor.

Anayasa Mahkemesi (AYM) başvuruyu inceleyerek 10 Ocak'ta karara bağlıyor. Anayasa Mahkemesi kararında, intibak zammında anayasaya aykırılığın söz konusu olmadığı, 2000 yılı sonrası emeklilerin sosyal güvenlik hakkının ihlal edilmediği belirtildi.

Anayasa Mahkemesi İntibak Emekli İbrahim Avcı TED
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu