TSK'ye Suriye'nin kuzeyinden taciz atışı yapıldı

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri)'ne Suriye tarafından taciz atışı yapıldı. Suriye'nin kuzeyinde bulunan terör örgütü PYD/PKK tarafından yapılan taciz atışına anında karşılık verildi.

TSK'ye Suriye'nin kuzeyinden taciz atışı yapıldı
TSK'ye Suriye'nin kuzeyinden taciz atışı yapıldı Akay
Bu içerik 747 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri)'ne Suriye tarafından taciz atışı yapıldı. Suriye'nin kuzeyinde bulunan terör örgütü PYD/PKK tarafından yapılan taciz atışına anında karşılık verildi. Bölge topçu atışıyla sarsıldı.

Afrin'e operasyon için bekleyen TSK birliklerine gece ilerleyen saatlerde taciz atışı yapıldı ve anında topçu atışıyla karşılık verildi. Suriye'nin kuzeyi topçu atışıyla aydınlandı. Terör örgütü PYD/PKK mensuplarının taciz atışlarına meşru müdafaa kapsamında karşılık verildiği açıklandı.

Hatay'da, Afrin operasyonu için sınır bölgesine askeri personel ve zırhlı sevkiyatı devam ediyor. Afrin operasyonu için, 7 adet tank ve 1 adet zırhlı personel taşıyıcısı Reyhanlı ilçesine gelerek Narlıca Hudut Taburu'na teslim edildi.

Hatay'ın Hassa ilçesine bağlı Akbez mahallesinde bulunan 1.Hudut bölüğüne çok sayıda tank ve askeri personel sevkiyatı yapıldı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri Hatay Suriye Afrin PYD/PKK Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu