İzmir'de yağmur ve fırtına hayatı felç etti

İzmir'de yağmur ve fırtına'dan dolayı, ev ve işyerlerine su baskını oldu, cadde ve sokaklarda seller oluştu, fırtına bir çok şeyi devirdi.

İzmir'de yağmur ve fırtına hayatı felç etti
İzmir'de yağmur ve fırtına hayatı felç etti Akay
Bu içerik 7291 kez okundu.

İzmir'de yağmur ve fırtına'dan dolayı, ev ve işyerlerine su baskını oldu, cadde ve sokaklarda seller oluştu, fırtına bir çok şeyi devirdi. En başta Konak ve Alsancak olmak üzere bir çok yer sular altında kaldı. Kordon boyu deniz ile kara bütünleşti.

İlk başlarda ev ve işyeri sahipleri suları tahliye etmeye başladı, ardından gelen itfaiye ve kurtarma ekipleri duruma müdahale etti. Deniz'de dalgaların 3 metreye ulaştığı gözlemlendi.

Meteoroloji'den gelen açıklamaya göre, rüzgar saatte 74 km. hızla esti, yağmur metrekare olarak Güzelyalı'da 9.7 kg., Çiğli'de 5.3 kg., Gaziemir'de 10.3 kg. ve Karaburun'da 29.8 kg. dolaylarında yağdı.
 
Yağmur ve fırtınadan dolayı deniz ulaşımı geçici bir süreliğine iptal edildi. İzmir'in deniz yolcu ulaşımı İZDENİZ, meydana gelen doğa felaketinden dolayı bir açıklamada bulundu. İZDENİZ, "Sayın yolcularımız, olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle tüm yolcu ve araba vapuru seferleri geçici süreliğine iptal edilmiştir" şeklinde bir anons yaptı.

İzmir Yağmur Fırtına Doğa Felaketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu