25 yıllık dövizci hatasının kurbanı oldu

Kayseri'deki bir döviz bürosunda 25 yıldır görev yapan dövizci hatasının kurbanı oldu. 54 yaşındaki veznedar Ahmet Aksu, fazla ödeme yaptığını sonradan farketti.

25 yıllık dövizci hatasının kurbanı oldu
25 yıllık dövizci hatasının kurbanı oldu Akay
Bu içerik 1098 kez okundu.

Kayseri'deki bir döviz bürosunda 25 yıldır görev yapan dövizci hatasının kurbanı oldu. 54 yaşındaki veznedar Ahmet Aksu, fazla ödeme yaptığını sonradan farketti. Döviz bürosuna gelen 3 kişi euro bozdurmak istedi.

Büroya gelen 1'i kadın 3 kişi, veznedar Ahmet Aksu'ya binlerce euro vererek bozdurmak istedi. Aksu, lira olarak ödeme yaparken hesabı karıştırarak 10 bin euro'ya denk gelen miktarda fazla ödeme yaptı. Müşteriler gittikten sonra durumu farketti.

Veznedar Ahmet Aksu buna üzüldü ve çok zor duruma düştüğünü açıkladı. Aksu, "O an dalgınlıktan fazla para ödedim. Ama bu kişilerin duyarlı olduğuna inanıyorum ve parayı getireceklerini düşünüyorum. Eğer getirirlerse duacı oluruz" diyerek üzüntülerini iletti.

Olay Kayseri'ye bağlı Melikgazi ilçesi Kazancılar Çarşısı'nda gerçekleşti. 25 yıllık meslek hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını ifade eden Ahmet Aksu şöyle dedi:

"Vatandaşlar aralarında konuştuktan sonra bana euro bozduracaklarını söyledi. Parça parça 50, 100 şeklinde euroları vermeye başladılar. Hesabı karıştırdım. Bir anlık dalgınlıkla 34 bin euro aldım ve 44 bin euro kadar ödeme yaptım. Bir süre sonra durumu fark ettik ama iş işten geçmişti. Fazla ödeme yaptığım kişiler parayı arsa alımında kullanacaklarını söylemişlerdi. Ben onların iyi niyetlerine inanıyor ve duyarlı olduklarını düşünüyorum. İnşallah durumu fark ettiklerinde geleceklerdir. İnsanlık namına aldıkları fazla parayı geri getirmelerini istiyorum. İnşallah getirirler. Kendilerine duacı oluruz. 45 bin 700 lira fazla ödeme yapmışım."

Kayseri Melikgazi Ahmet Aksu Döviz Euro Veznedar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu