Mersin'de yakalanan insan yüzlü balık herkesin ilgisini çekiyor

Mersin'deki balıkçıların ağına takılan ve tezgahta satılığa çıkarılan insan yüzüne benzeyen balık, gelen gidenin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Mersin'de yakalanan insan yüzlü balık herkesin ilgisini çekiyor
Mersin'de yakalanan insan yüzlü balık herkesin ilgisini çekiyor Akay
Bu içerik 1643 kez okundu.

Mersin'deki balıkçıların ağına takılan ve tezgahta satılığa çıkarılan insan yüzüne benzeyen balık, gelen gidenin ilgisini çekmeye devam ediyor. Balığın köpek balığı türünden olan sapan balığı olduğu açıklandı. Sapan balığının balıkçılar arasındaki lakabı ise deniz kızı.

Akdeniz açıklarında insan yüzünü benzeyen bir köpek balığı cinsi yakalayan Mersinli balıkçılar ilgiden memnun görünüyor. Mersin Balık Pazarı'na alışverişe gelen vatandaşlar, 1 metrelik sapan balığını görünce ilgi ve hayretle seyrettiler. Çünkü, balık insan yüzünü andırıyordu.

Mersin Balıkçılar Derneği Başkanı Faruk Polat, sapan balığının normalde açık denizlerde ve okyanuslarda yaşadığını ifade etti. Polat, "Genelde okyanusta yaşayan bir balık. Arada yolları şaşırdığı zaman yada havaların etkisiyle bazen Akdeniz bölgemize gelen balıklardan biri. Balıkta göz, dudak kısmı, karın bölgesi gibi insana benzeyen bir yapısı var. Bu balığın bir özelliği de şeker hastalarına çok iyi geliyor. Şekeri düşüren bir balık. Bilimsel olarak da bu ispat edilmiş durumdadır. Ancak bu balık sürekli çıkan bir balık değildir, yılda bir gelir" diye açıklamalarda bulundu.

Mersin Sapan Balığı İnsan Yüzlü Balık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu