Almanya "Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili olarak yeni bir başlık açmıyoruz"

Almanya'da 109 gündür süren koalisyon görüşmelerinde sona doğru gelindi. Ön görüşme yapan 3 parti ortak bir kararla Türkiye'nin AB üyeliğini istemiyor.

Almanya
Almanya Akay
Bu içerik 715 kez okundu.

Almanya'da 109 gündür süren koalisyon görüşmelerinde sona doğru gelindi. CDU, CSU ile SPD arasında ön görüşmeler tamamlanarak uzlaşı sağlandı.

Almanya'dan verilen bilgilere göre, Hristiyan Demokratik Birlik (CDU), Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasındaki ön görüşmelerin tamamladığını ve resmi görüşmelere başlanacağını belirtildi.

Hristiyan Demokratlar ile Sosyal Demokratlar arasında resmi görüşmelerde bir sonuç çıkmazsa, Angela Merkel ya azınlık hükümeti kuracak ya da erken seçim kararı verecek.

Koalisyon görüşmesi yapan partililer ortak verdikleri kararda, euro bölgesini güçlendirmek ve Avrupa Birliği ile diğer ülkeler ile ilgili ortak hareket etmek var. Hristiyan Demokratlar ve Sosyal Demokratlar, Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili olarak yeni bir başlık açmak istemediklerini ve açılan başlıkları kapatmak istemediklerini belirtiler. Türkiye'nin AB üyeliği için olumsuz bir tavır sergilediler.

Almanya Avrupa Birliği AB Koalisyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu