Kış lastiği takmayan sürücülere 715 lira ceza kesildi

Yurdun bir çok yerinde, kış lastiği takma zorunluluğu yasası gerekçesiyle yapılan denetimlerde sürücülere cezalar verildi.

Kış lastiği takmayan sürücülere 715 lira ceza kesildi
Kış lastiği takmayan sürücülere 715 lira ceza kesildi Akay
Bu içerik 698 kez okundu.

Yurdun bir çok yerinde, kış lastiği takma zorunluluğu yasası gerekçesiyle yapılan denetimlerde sürücülere cezalar verildi. 1 Aralık'ta başlayan kış lastiği takma uygulaması 1 Nisan'da bitecek.

Kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başlamasıyla trafik ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Ölçüm cihazlarıyla yaptıkları tespitte kurala uymayan sürücülere çeşitli cezalar verildi. Sürücülerin bu duruma tepki gösterdikleri gözlemlendi.

Kış lastiği takmayan sürücülere verilen cezalar; lastik kalınlığı 0.6 inçin altında olan ticari taksilere ve 1.6 inçin altında olan hususi araçlara 715 lira, diş derinliğinin 0.6 incin altında olanlara 108 lira şeklinde gerçekleşti.

Kış lastiği takma veya takmama durumu olduğu haller ise; hususi tescilli taşıtlarda kış lastiği takma zorunluğu yok fakat, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu var. Ayrıca nerde olursa olsun, zorlu kış şartlarında her ihtimale karşı kış lastiği takılması konusunda tavsiyeler veriliyor. Bu durumda gelebilecek bir felaket önlenmiş olur. 1 Aralık'ta başlayan kış lastiği zorunluluğu 1 Nisan'da sona erecek.

 

Trafik Kış Lastiği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu