Kanal İstanbul'da ilk sondaj çalışmaları başladı

Çılgın proje olarak tanımlanan Kanal İstanbul Projesi için güzergah belirlendi ve ilk sondaj çalışmaları başladı.

Kanal İstanbul'da ilk sondaj çalışmaları başladı
Kanal İstanbul'da ilk sondaj çalışmaları başladı Akay
Bu içerik 1691 kez okundu.

Çılgın proje olarak tanımlanan Kanal İstanbul Projesi için güzergah belirlendi ve ilk sondaj çalışmaları başladı. Son tespitlere göre Avcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy güzergahı oldu. Kanal İstanbul uzunluğu 45 km. olacak.

Türkiye'nin 2023 hedeflerinden biri olan 'Çılgın Proje' Kanal İstanbul Projesi'nin güzerhahı belirlenmesiyle kazı çalışmaları başladı. İstanbul Boğazı'nı gemi trafiğinden kurtarmak için planlanan proje en sonunda gerçeğe dönüşüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2011'de 'Çılgın Proje' olarak tanımladığı Kanal İstanbul'un son detaylarını açıklayacak. Güzergah olarak Avcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy seçildi ve uzunluğu 45 kilometre uzunluğunda olacak.

Projenin toplam 65 milyar liraya mal olması bekleniyor. 6.000 işçinin çalışacağı projenin bitiminde ise 1.500 kişiye iş imkanı sağlayacak. Kanal İstanbul'da yapılacak 6 köprü ile kara ve demiryolu ulaşımı sağlanacak. 6 köprü de yabani hayvanlar için yapılacak. Karadeniz ile Marmara Denizi için bekleme bölümleri olacak.

İstanbul Kanal İstanbul Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu