Hababam Sınıfı Mahmut Hoca'sına ağlıyor

Türk sineması Yeşilçam'ın usta oyuncusu ve Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hoca'sı Münir Özkul, İstanbul'daki evinde hayata gözlerini yumdu.

Hababam Sınıfı Mahmut Hoca'sına ağlıyor
Hababam Sınıfı Mahmut Hoca'sına ağlıyor Akay
Bu içerik 2195 kez okundu.

Türk sineması Yeşilçam'ın usta oyuncusu ve Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hoca'sı Münir Özkul, İstanbul'daki evinde hayata gözlerini yumdu. 93 yaşında olan sanatçının cenazesi, pazar veya pazartesi günü yapılacak törenin ardından defnedilecek.

Türk  sineması Yeşilçam'ın Mahmut Hoca'sı ve Yaşar Usta'sı Münir Özkul 93 yaşında İstanbul'daki evinde hayatını kaybetti. Uzun zamandır KOAH ve DEMANS hastalığı tedavisi görüyordu. Münir özkul'un tedavisine son günlerde evinde devam ediliyordu.

Sevenleri ve sanat camiasında büyük bir üzüntü yarattı. Haberi alan sanatçı dostları  Beyoğlu'ndaki evine akın etti.

Münir Özkul'un kızı Güner Özkul'un, babasının vefatından dolayı çok üzgün olduğu gözlemlendi. Güner Özkul, "Uzun bir süreçti. Defalarca asılsız haberlerle bugüne hazırlanmış olduk. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'a tedavi sürecinde bizi hiç yalnız bırakmadığı, yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum." diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Münir Özkul'un Kısaca Yaşamı:

15 Ağustos 1925 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk sanat deneyimi Bakırköy Halkevi'nde oldu. İstanbul, Ankara Devlet tiyatroları ve İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda rol aldı. Tiyatrolarda Sadri Alışık, Cahit Irgat, Nevin Akkaya ve Şükran Güngör gibi oyuncularla oynadı. Oynadığı tiyatro oyunu Fareler ve İnsanların yönetmeni Muhsin Ertuğrul ile tanıştı.

Münir Özkul'un asıl çıkışı, 1950'li yıllarda rol almaya başladığı sinema filmlerinde gerçekleştirdi. Özellikle 1970'lerin kalabalık kadrolu ve genellikle Ertem Eğilmez'in yönettiği filmlerde oyuncu olarak rol aldı. Onunla özdeşleşen Hababam Sınıfı serisindeki tatlı-sert okul müdürü Mahmut Hoca rolü hafızalara kazındı. 400 filmde rol alan Münir Özkul, özellikle Adile Naşit'le beraber oynadığı filmlerde Türk sinemasının unutulmaz ikililerinden biri oldu.

Münir Özkul Hababam Sınıfı Mahmut Hoca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu