Seul ve Pyongyang yönetimleri arasında sıcak gelişme!

Güney Kore ve Kuzey Kore arasında sıcak yakınlaşma, Seul ve Pyongyang yönetimleri görüşme kararı aldılar.

Seul ve Pyongyang yönetimleri arasında sıcak gelişme!
Seul ve Pyongyang yönetimleri arasında sıcak gelişme! Akay
Bu içerik 747 kez okundu.

Güney Kore ve Kuzey Kore arasında sıcak yakınlaşma, Seul ve Pyongyang yönetimleri  görüşme kararı aldılar. Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki görüşme 9 Ocak'ta gerçekleşecek. Görüşme Kuzey Kore ve Güney Kore sınırında askerden arındırılmış olan Panmunyon köyünde olacak.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, gelecek ay Güney Kore'de yapılacak Pyeongchang Kış Olimpiyatları'na katılabileceklerini söylemesi ve olumlu ifadeler kullanması sıcak gelişmeleri beraberinde getirdi. Bunun üzerine Seul yönetimi Kuzey Kore'ye görüşme teklifinde bulundu.

Görüşme gerçekleşirse 2015 Aralık ayından bu yana bir ilke imza atacak. Yapılacak görüşmeye kimlerin katılacağı ve hangi şartlarda yapılacağı iki devlet arasında devam eden diyalog belirleyecek.

Kuzey Kore lideri Kim Jong, yeni yıl mesajında Güney Kore'de yapılacak Pyeongchang Kış Olimpiyatları'na sporcu gönderebileceklerini açıklamış ve iyi niyet dileklerini sunmuştu. Güney Kore bu gelişme ardından teklif ettiği görüşmenin, her iki ülke arasında 2015 yılından beri kapalı olan diyaloğun tekrar açılması bekleniyor. Görüşmede nükleer silahlanmanın da ele alınacağı tahmin ediliyor.

Kuzey Kore Güney Kore Seul Pyongyang
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu