Özel sektör çalışanlarına 2018'de ortalama yüzde 11 zam

Özel sektör çalışanları için 2018 maaş zammı yüzde 11 öngörülüyor. Global insan kaynakları ve organizasyonel danışmanlık şirketi Korn Ferry Hay Group'un Aralık ayı araştırmasında, özel sektörde 2018 maaş artışını belirledi.

Özel sektör çalışanlarına 2018'de ortalama yüzde 11 zam
Özel sektör çalışanlarına 2018'de ortalama yüzde 11 zam Akay
Bu içerik 963 kez okundu.

Özel sektör çalışanları için 2018 maaş zammı yüzde 11 öngörülüyor. Global insan kaynakları ve organizasyonel danışmanlık şirketi Korn Ferry Hay Group'un Aralık ayı araştırmasında, özel sektörde 2018 maaş artışını belirledi. Korn Ferry, 2017 yılına ait enflasyon verilerinden hareket ederek, Aralık sonu tespitleriyle beraber özel sektör çalışanlarının %11 zam alacağını söyledi.

Korn Ferry, Türkiye'de bulunan en etkin yerli ve yabancı 390 firma üzerine yaptığı araştırmayla sonuca vardı. Şirketlere göre bir zam farklılığı olabileceğini ifade ederken, en yüksek zammı %13 ile Otomotiv Ana Sanayinin vereceğini belirtti. Bundan başka kimya, enerji dağıtım, otomotiv yan sanayi, metal, sigorta ve teknoloji şirketlerinin de çalışanlarına yüksek zam yapacaklarını araştırmayla tespit etti.

Korn Ferry Hay Group Bilgi Hizmetleri Müdürü Ersin Yıldırım, "Son aylarda enflasyonda ortaya çıkan artış özel sektör çalışanlarının ücretlerine de yansıdı. Kasım ayında sonuçlandırdığımız araştırmada şirketlerin ortalama yüzde 10 zam planladıklarını tespit ettik. Ancak enflasyonda yaşanan artış nedeniyle şirketlerin zam oranlarını revize ettiklerini gözlemlemeye başladık. Bu nedenle Aralık ayında yeni bir araştırma yapma ihtiyacı duyduk. 19 Aralık'ta tamamladığımız araştırma ise sektörlere göre farklılaşan oranlarda revizyon yapıldığını ve şirketlerin ortalama 2018 yılında zam oranlarını %11'e çıkardıklarını tespit ettik" diye ifade verdi.

Özel Sektör Zam Korn Ferry
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor