Köprü ve otoyol zamları dolar bazlı oluyor

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2 Ocaktan itibaren köprü ve otoyollara yapacakları zamları dolara göre ayarlanacağını belirtti.

Köprü ve otoyol zamları dolar bazlı oluyor
Köprü ve otoyol zamları dolar bazlı oluyor Akay
Bu içerik 1610 kez okundu.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2 Ocaktan itibaren köprü ve otoyollara yapacakları zamları dolara göre ayarlanacağını belirtti. Arslan, 2 Ocak 2018'den itibaren köprü ve otoyol geçiş fiyatlarına zam yapılacağını ve bundan sonra dolardaki artışa göre zam oranı belirleneceğine ifade etti. Dolar Ocak 2016'dan bu yana %7 arttı.

Ulaştırma Bakanı Arslan, Ankara'da basın önünde köprü ve otoyol zamları hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Arslan "2 Ocak'tan 2 Ocak'a döviz kurundaki değişiklik hesaba katılarak fiyata yansıtılıyor. Osmangazi ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü gerekse yap işlet devret modeli ile işlettiğimiz otoyollardaki ücretler belirlenmiş olacak. Mevcut otoyol ve köprülerimizdeki ücret düzenlemelerinde enflasyonu da dikkate alarak bir düzenleme yapılacak henüz netleştirmedik. Bu ayın da enflasyonunu dikkate alarak inşallah yılbaşı itibari ile onu da tespit etmiş olacağız" diye açıkladı.

Şimdiki ücretler, otoyollarda en yakın mesafe 2.25 lira, en uzak mesafe 20 lira, Boğaz köprülerinde otomobil geçişi 7 lira. Dolar 2 Ocak 2017'de 3.54 oranındaydı. Aralık sonuna doğru 3.78 oranına geldi. Aradaki artış farkı %7, bu durumda 2 Ocak 2018'de köprü ve otoyollara yapılacak zam oranı %7 görülüyor.

Otoyol Zam Ahmet Arslan Köprü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu