İran'daki işsizler Ruhani hükümetini protesto etti

İran'da dün işsizlik ve pahalılık protesto edildi. Meşhed ve Kaşmer şehirlerinde yapılan protestolarda çok sayıda gösterici göz altına alındı.

İran'daki işsizler Ruhani hükümetini protesto etti
İran'daki işsizler Ruhani hükümetini protesto etti Akay
Bu içerik 716 kez okundu.

İran'da dün işsizlik ve pahalılık protesto edildi. Meşhed ve Kaşmer şehirlerinde yapılan protestolarda çok sayıda gösterici göz altına alındı. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani istifaya çağrıldı ve ölüm tehditleri edildi. Gösterilerden dolayı İran'ın bir çok yerinde internet ve telefon bağlantıları kesildi.

İran'ın Meşhed ve Kaşmer kentlerinde dün yapılan gösterilerde çok sayıda kişinin katıldığı açıklandı. Protestocular, işsizlik ve hayat pahalılığından dolayı Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümetini kınadı ve istifaya davet etti.

Meşhed Merkez Valisi Muhammed Rahim Nuriziyan, dün Şuheda Meydanı'nda toplanan protestocuların izin almadan gösteri yaptıklarını ve bir çok kişinin göz altına alındığını açıkladı. Nuriziyan, işsizlik ve hayat pahalılığını protesto etmek için yapılan gösterilerin kanunsuz olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Ruhani hükümetini eleştirmesiyle bilinen, Cuma İmamı Ahmed Alemelhuda kötüye giden ekonomi konusunda bir takım açıklamalarda bulundu. Alemelhuda, "Ekonominin yönetilmesi, refah ve yaşam şartları bakımından sadece bugün değil 40 yıldan bu yana öyle kötü yönetimler söz konusu oldu ki halka karşı mahcubuz" dedi.

İran'da 2017 yılına ait işsizlik oranları %12.4. Geçen yıla göre artış gösterdi. İran'da 80 milyon kişiden 3.1 milyon kadarının işsiz olduğu tahmin ediliyor.

İran İşsizlik Protesto Hasan Ruhani
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu