Suudi jetleri Yemen'i bombalamaya devam ediyor

BM'nin açıklamasına göre, Suudi Arabistan ve koalisyon güçleri Yemen'e son 24 saateki bombardımanda yaklaşık 70 kişinin hayatını kaybettiğini belirtildi.

Suudi jetleri Yemen'i bombalamaya devam ediyor
Suudi jetleri Yemen'i bombalamaya devam ediyor Akay
Bu içerik 518 kez okundu.

BM'nin açıklamasına göre, Suudi Arabistan ve koalisyon güçleri Yemen'e son 24 saateki bombardımanda yaklaşık 70 kişinin hayatını kaybettiğini belirtildi. 3 yıldır süren savaşta, Suudi Arabistan ve başını çektiği koalisyon güçleri savaş uçaklarıyla yoğun hava saldırısı gerçekleştiriyor.

Suudi Arabistan ve koalisyon güçleri dünden bu yana Yemen'in iç kesimleri ve sınır bölgelerine hava saldırısı yapıyor. Birleşmiş Milletlerin tespitine göre, son 24 saate gerçekleşen saldırılarda tahminen 70 kişi hayatını kaybetti.

Yemen'de, İran destekli Şii Husiler ile Suudi Arabistan ve destekçisi devletler arasında 3 yıl süren savaşta, şimdiye kadar 10 binden fazla kişi yaşamını yitirdi. Savaştan önce zaten yoksul olan Yemen, 3 yıl süren savaşta gittikçe daha kötüye gidiyor. Milyonlarcası evini terk etti ve o kadarı da açlık sınırında. 1 milyona yakın Yemenli ise salgın hastalığa yakalandı.

 

Yemen Suudi Arabistan Savaş Hava Saldırısı Bombardıman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu