Şantajcı cep tamircisi 18 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor

İstanbul'un Beşiktaş semtinde ikamet eden bir çocuk annesi E.M. tamir için cep telefonunu verdi.

Şantajcı cep tamircisi 18 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor
Şantajcı cep tamircisi 18 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor Akay
Bu içerik 1009 kez okundu.

İstanbul'un Beşiktaş semtinde ikamet eden bir çocuk annesi E.M. tamir için cep telefonunu verdi. Cep telefonu tamircisi fotoğraf ve görüntüleri kopyalayarak şantaj yapmaya başladı. Kadının şikayeti üzerine tutuklandı.

Beşiktaş semtinde oturan E.M., bozulan telefonunu tamir için C.K.'ye verdi. Cep tamircisi telefondaki fotoğraf ve görüntüleri kopyalayarak kadına şantaj yapmaya ve tehdit etmeye başladı. E.M.'nin şikayet etmesi üzerine göz altına alınarak ceezaevine götürüldü. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne getirilen sanık için 4.5 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

C.K. verdiği ifadede, seyyar olarak telefon aksesuarı sattığını ve tamircilik yapmadığını anlattı. E.M. ile alışveriş sırasında tanıştığını ve sözkonusu fotoğrafları kendisine İ.K. adlı bir kişinin gönderdiğini, kendisiinin de gelen fotoğrafları E.M.'ye aktardığını belirtti. Fotoğraf ve görüntüleri şantaj amaçla göndermediğini, hakaret ve tehdit içeren yazışmaları ise kendisini eşcinsellikle suçlayan E.M.'nin kocasının kardeşi R.M. ile beraber yaptığını iddia etti.

Sanığın ifadesini yalanlayan E.M. ise şöyle dedi: "Ben sanıkla telefonuma film kaplatmak için gittiğimde tanıştım. Film kaplattığım telefonumda sorun yaşadığım için tekrar telefonumu sanığa götürdüm. Telefonu alarak tezgah arkasına götürdü. Orada telefona ne yaptığını anlamadım. Tekrar bana getirdi. Sonrasında yaptığım görüşmelerde telefonumun dinlendiğini hissettim. Çünkü bip bip sesleri duyuyordum. Başka bir telefoncuya götürdüm. Bana telefonuma program yüklendiğini ve takip edildiğimi söyledi. Sonrasında whatsapp'ımın da kopyalandığını öğrendim. Kopyalama işleminin de sanığın da sürekli seyyar satıcılık yaptığı Mecidiyeköy'deki Ortaklar Caddesi'nde yapıldığı ortaya çıktı."

2 ay önce gerçekleşen olayda, C.K. hakkında zincirleme olarak özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri kayda almak ve ifşa etmek, zincirleme şantaj, bilişim sistemi hukukuna aykırı olarak girme ve orada kalma, zincirleme hakaret suçlamaları bulunuyor. Mahkemede görülen davada, savcı sanık için 4.5 yıl ile 18 yıl arası hapis cezası istedi. 

İstanbul Beşiktaş Şantaj Cep Telefonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu