BAE ile 5 milyar dolarlık anlaşma

İMA Grup (Medikal Enerji İnşaat Turizm Tic.Ltd.Şti) Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)'nden KMK Investment ile Türkiye'de yatırımlarda kullanılmak üzere 5 milyar dolarlık fon anlaşması yaptı.

BAE ile 5 milyar dolarlık anlaşma
BAE ile 5 milyar dolarlık anlaşma Akay
Bu içerik 1637 kez okundu.

İMA Grup (Medikal Enerji İnşaat Turizm Tic.Ltd.Şti) Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)'nden KMK Investment ile Türkiye'de yatırımlarda kullanılmak üzere 5 milyar dolarlık fon anlaşması yaptı. Bir çok ülkede 780 milyon dolarlık bir fon yöneten İMA grup önemli bir anlaşmaya imza attı.

Fon anlaşmasına, İMA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Derya Bağcı ve KMK Investment Yürütme Direktörü Dr. Omar Ibrahim Khader katıldı. Atılan imzalardan sonra açıklama yapan Derya Bağcı, yatırım açısından önemli bir anlaşma yaptıklarını, sektör ayrımı gözetmeksizin Türkiye'deki her projeye destek vereceklerini ve yatırımların eğitim, sağlık, enerji, inşaat gibi alanlarda olacağını belirtti. Bağcı "Genç ve dinamik nüfusu, aktif sermayesi ve geniş yatırım yelpazesi ile yenilikçi, karlı ve fark yaratan projelere imkan sağlayan Türkiye, grubumuz için ortaklık yapabileceğimiz projeler açısından çok elverişli bir ülke" dedi.
 
Bağcı, İMA Grup'un dünyanın bir çok ülkesinde 780 milyon euro'luk bir fon yönettiğini ifade etti ve yatırım yapmak isteyen şirketlerin projelerine yardımcı olduklarını, faydalı fikirleri hayata kazandırmak konusunda destek çıktıklarını belirtti. Derya Bağcı şöyle dedi: "Projelerin potansiyelleri olduğu kadar risklerini de paylaşıyoruz. Aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz."

 

 

 

 

İMA Grup KMK Investment BAE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu