Lavrov "IŞİD Suriye'de bitmiştir"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de terör örgütü IŞİD'in bittiğini açıkladı.

Lavrov
Lavrov Akay
Bu içerik 691 kez okundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de terör örgütü IŞİD'in bittiğini açıkladı. Lavrov, IŞİD'e karşı verilen savaşın başarılı olduğunu ve terör örgütünün büyük bir oranda Suriye'den temizlendiğini ifade etti. Bundan sonra ki hedefin Nusra Cephesinin ortadan kaldırmak olduğunu belirtti.

Rusya, Suriye'de rejime destek olmuş ve 2015'ten beri hava operasyonlarına katılmıştı.  Rusya, IŞİD'e karşı verilen savaşta büyük oranda katılmış ve IŞİD'in ortadan kaldırılması konusunda önemli bir katkısı olmuştur. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yaptığı açıklamada, IŞİD'le yapılan savaşın büyük bir oranda bittiğini ve terör örgütünün Suriye'deki varlığının kalmadığını belirtti.

Radikal Nusra Cephesi, Hem Rusya hem de Türkiye tarafından terör örgütü olarak kabul ediliyor. Lavrov, bundan sonraki mücadelenin Nusra'ya karşı olacağını söyledi.

Bir zamanlar Suriye'nin yarısını kontrol altına alan IŞİD, iç savaşta elinde bulunan şehirleri bir bir kaybederek kimsenin yaşamadığı çöl bir alana çekildi. Çölde bulunan terör örgütü mensubunun oldukça az olduğu belirtildi.

 

 

Rusya Suriye IŞİD Sergey Lavrov
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu