Sağlık Bakanlığından büyük tepki

Sağlık bakanlığı Canan Karatay’ın yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Sağlık Bakanlığından büyük tepki
Sağlık Bakanlığından büyük tepki Beyza
Bu içerik 1691 kez okundu.

Canan Karatay geçtiğimiz günlerde aşılarla ilgili bir açıklama yaptı. Aşıların içerisinde alüminyum maddesi olduğunu ve bu madde yüzünden insanların Alzheimer tehlikesi içerisinde olduğunu söyledi. Vatandaşların aşıdan kaçınması gerektiği ve aşı olarak Alzheimer tehlikesini ileriki yıllarda oldukça artacağını söyledi.

Canan Karatay günümüzde ekmek düşmanı olarak biliniyor. Ekmek yemenin oldukça zararlı olduğunu ve ekmek yemenin şeker yemekle aynı olduğunu söyleyen Canan Karatay bu sefer de aşı ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Aşının içerisinde alüminyum olduğunu ve bu aşının kullanılmaması gerektiği açıklamasında bulundu. Bunun üzerine tıp dünyası deyim yerindeyse ikiye ayrıldı. Canan Karatay’ın bu çarpıcı açıklamalarının ardından Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamalarda şu kelimeleri kullandı. “Hiçbir bilimsel kanıtlara sahip olmadan yapılan bu sorumsuzca açıklamalar yüzünden vatandaşlarımız aşılardan kaçınıyor. Oysa ki aşılar sayesinde günümüzde tam 5 milyon 977 bin 855 kişinin yıl içerisinde ölmesine imkan vermiyoruz dedi. Ayrıca Sağlık Bakanlığı aşı ile ilgili detaylı bilgi verilmesinin gerekli olduğu ön görüldüğü belirtildi.

Aşı sayesinde günümüzde milyonlarca çocuk çocuk felci hastalığından kurtuluyor açıklaması yapıldı. Türkiye’de en son yaşanan çocuk felcinin Kasım 1998’de yaşandığı da belirtildi. Sağlık Bakanlığı kullanılan aşıların son derece  de güvenilir biyolojik ürünler olduğunu ve insanların gönül rahatlığı ile aşı olabileceklerini açıkladı.

Aşılar sayesinde Hepatit A ve B, boğmaca, invaziv bakteriyel hastalıklardan pnömokok ve Hib menenjiti, sepsis ve bakteriyemi; suçiçeği, kabakulak ve kızamıkçık rahatsızlıklarında azalmalar yaşandığı da belirtildi.

Canan Karatay Aşı Sağlık Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu