İlahiyat fakültesi mezunlarına müjde

MEB İlahiyat fakültesi mezunlarına müjdeli haberi verdi.

İlahiyat fakültesi mezunlarına müjde
İlahiyat fakültesi mezunlarına müjde Beyza
Bu içerik 2785 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın ( MEB )  ilahiyat fakültesi mezunları  ile ilgili yaptığı açıklamalarda artık ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanabilmelerinde herhangi bir engelin bulunmadığını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın ( MEB ) yapmış olduğu açıklamaların devamında da son birkaç gündür kamuoyunun gündeminde yer alan ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanabilmeleri ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunmak zorunda olduklarını ifade etti.

Daha sonra bu atama konusu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ nın ( MEB ) aleyhine yürütülmekte olan davada, yürütme kararının durdurulması ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ nın itiraz ettiği ve Danıştay İdari Davalar Kurulu’ nun da 9 ekim 2017 tarihinde ki itirazın reddine dair vermiş olduğu karar da ifade edilmiş olan açıklamanın devamında da şu ifadelere yer verildi:

“ Davanın esastan görülmesi olduğu durumda Danıştay 12. Dairesinin 30 / 10 / 2017 tarihli olan mahkeme kararı ile dava hakkında karar verilmesi ile ilgili bir yer olmadığına karar verilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’ nın Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı karar gerekçesi ile bu doğrultu da gerekli olan düzenleme tekrar yapılacaktır. Böylelikle ilahiyat fakültesi mezunlarının da din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atamalarının yapılmasının önünde artık herhangi bir engelin kalmadığını aktarmışlardır.

 

MEB ilahiyat atama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu