Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi

Yemek kartları ve çekleri ile ilgili açıklama Gümrük Bakanlığı’ ndan geldi.

Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi Beyza
Bu içerik 4981 kez okundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, komisyon oranlarının yüksek olması ile boykota varan bu tartışmalar yaratan yemek kartları ve çekleri ile ilgili kararı almak için yılbaşından sonra tarafların da bir araya geleceği ve makul komisyon oranlarının da netleşeceğini ifade etti.

Bakan Bülent Tüfenkçi  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’ i makamında ağırladı. Basına ve kamuoyuna kapalı olan bu görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Bülent Tüfenkçi bu görüşme ile ilgili bir takım bilgileri aktardı.

Bakanın açıklamalarında: “ Avrupa Birliği ile birlikte yürütülen projeler, orada karşılaşılan zorluklar ve yeni oluşturulan projeler ile ilgili Sayın Berger ile bir görüşme gerçekleştirdik. Aynı zamanda Gümrük Birliği Anlaşmasının güncellenmesi ve AB ile olan siyasi ilişkilerimizin genel bir çerçeve içerisinde görüşme ve değerlendirme fırsatı bulduk “ .

Yemek kartları ile ilgili olarak komisyon tutarlarının yüksek miktarlara varması sebebi ile piyasa da bir takım sıkıntıların olduğunu aktaran Bakan Bülent Tüfenkçi, “ Bununla ilgili olarak mevzuat noktasında bir takım eksikliklerin olduğunu dile getirdi. Ancak mevzuat çıkartılmadan nasıl bir yolun izlenebileceğini konuştuk. Tarafları da bir araya getirip görüştürerek teknik anlamda ki çalışmalarını devam ettiriyorlar. Gelecek olan önümüzde ki yılbaşından hemen sonra da tarafların tekrar bir araya gelip görüşmesi ile burada ki makul olan bir komisyon oranını belirleyip piyasanın sağlıklı ve düzenli bir şekilde işlemesini sağlamaya çalışacağız” ifadelerini aktardı. 

yemek kartları Gümrük Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu