2018 yılında arabalara daha fazla vergi

2018 yılında artık aynı araca daha fazla vergi ödenecek.

2018 yılında arabalara daha fazla vergi
2018 yılında arabalara daha fazla vergi Beyza
Bu içerik 5173 kez okundu.

MTV’ ye yapılan yeni zamları içeren vergiler ile 1 Ocak 2018   gününden itibaren yürürlüğe girecektir. Yeni sistem nedeni ile de aynı marka ve modeller de  bir aracı yıl sonuna kadar almayıp bir sonra ki hafta da satın alanlar 74 TL ile 5 bin 896 TL arasında MTV farkları olacak. Ayrıca bu fark yıllar içerisinde daha da artacak. 2018 yılında sıfır araç satın alanlar, ömürleri boyunca yüksek miktarda MTV ödemeye mahkum olacaklar.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yüzde 50 ye varan oranlar da zam almış olmak ile kalmayarak aynı şekilde araç fiyatlarını da dikkate alan yeni bir vergilendirme sistemi geliştirilecek. Sıfır otomobili önümüzde ki günlerde satın alan kişiler hem daha yüksek MTV ödemek zorunda hem de MTV’ yi almış olan yeni vergi sistemine de yakalanmış olacak.

Yeni gelinen vergilendirme sistemi ile birlikte ülkemizde ilk defa aynı araç için iki farklı MTV ödenmeye başlanacak. Örneğin Aralık ayında Volkswagen Passat marka araç satın almış olan kişi 2018 yılının içerisinde bin 294 lira MTV öderken, aynı marka ve modeli Ocak ayı içerisinde satın alan kişi 2018 yılında bin 553 lira MTV ödemiş olacaktır.

Bir sonra ki yıl içerisinde bu vergiler yeniden değerlendirme oranında yüzde oranında artacağı için haliyle  bu yelpaze daha da açılmış olacaktır. 

2018 araba MTV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu