Tokat’ta 3 köyde panik yaşandı

Tokat’ta Çamlıbel Belediyesine bağlı hayvan pazarının şap hastalığı nedeni ile kapatıldı.

Tokat’ta 3 köyde panik yaşandı
Tokat’ta 3 köyde panik yaşandı Beyza
Bu içerik 886 kez okundu.

Tokat merkeze bağlı Çamlıbel Belediyesine bağlı olan hayvan pazarının şap hastalığı nedeniyle kapatıldı. Tokat iline bağlı Çamlıbel Belediyesine bağlı olan hayvan pazarının karantinaya alınmasına karar verildi. Tokat iline bağlı diğer iki ilde şap hastalığından dolayı karantina içerisine alındı. Tokat Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen şap hastalığı nedeniyle de Çamlıbel Belediyesi ve çevresinde bulunan köylerde karantina başlattı.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, şaplarla ilgili herhangi bir kesin açıklamanın gelmediğini belirtti. Ama hayvan ölümleri ile ilgili detaylı olarak araştırmaların devam edeceğini belirten Ziraat Odası Başkanı, yapılan önlemlerin yaklaşık olarak Çamlıbel Belediyesi ve çevresinde yoğunlaştırıldığı belirtildi. Çamlıbel Belediyesinin yaklaşık olarak 10 kilometre olan bölgesi çevresinde karantina işlemlerinin devam edileceği belirtildi.

Tokat iline bağlı Çamlıbel Belediyesinin Artova ilçesine bağlı Çelikli, Iğdır ve Boyunpınar köylerinde belirtilen şap hastalığı ile ilgili karantinaların devam edileceği belirtildi. Tokat iline bağlı Çamlıbel Belediyesinde de bu konu ile ilgili büyük soruşturma başlatıldı.

Şap hastalığı ise hayvan ölümleriyle birlikte belli oldu. Hayvan ölümleri ile ilgili kesin bir belgenin olmadığı da belirtildi. Soruşturmanın Tokat iline bağlı Çamlıbel Belediyesinin Artova ilçesine bağlı Çelikli, Iğdır, Boyunpınar olmak üzere birçok köyde karantina altına alındı.

Karantinaya alınan bölgeler ve köyler ile ilgili hastalık ile ilgili soruşturma tamamlandıktan sonra karantinanın ortadan kaldırılacağı belirtildi. 

Karantina Tokat Şap hastalığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu