Seda Sayan mahkeme kararı ile yaşını küçülttü

Seda Sayan mahkemeye 4 yaş küçülmek için başvurdu.

Seda Sayan mahkeme kararı ile yaşını küçülttü
Seda Sayan mahkeme kararı ile yaşını küçülttü Beyza
Bu içerik 1728 kez okundu.

Sibel Can gibi Seda Sayan’da mahkemeye yaşını 4 yaş küçültmek için başvurdu. Seda Sayan yaşının yıllar önce sahnelere çıkıp şarkı söyleyebilmesi için yaşının büyütüldüğü belirtilmişti. Bunu mahkemeye çıkıp belirten Seda Sayan yaşının küçültülmesi için başvurdu. Seda sayan yaş olarak en büyük olarak kendinin gösterildiğini aslında 2 yaş kendisinden büyük ablasının olduğunu söyledi. Seda Sayan’nın yaş olarak, 4 Ocak 1959 yılı olarak gösterilmiş. Ama Seda Sayan’nın belirttiği beyanlara göre onun doğum tarihi 4 Ocak 1963 olarak belirlenmiş.

Seda Sayan İstanbul Asliye Hukuk Adliyesinde yaşının küçültülmesi istemi ile dava açtı. Seda Sayan’nın babası yaşını küçülterek sahnelerde şarkı söylemesini sağladığını söyledi. Bunun ardından Seda Sayan 38 yıl sonra yaşını küçültmek adına mahkemeye başvurdu. Seda Sayan’nın mahkeme tarafından yaşını küçültmek istediği belirtildi.

Davanın duruşması geçtiğimiz gün yapıldı. Davanın duruşmasına Seda Sayan yerine Seda Sayan’nın avukatı katılım sağladı. Seda Sayan’nın avukatı dava duruşmasında delilleri ortaya koydu. Eyüp 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen kararda Seda Sayan’nın yaşının gerçekten de büyültüldüğü ortaya çıktı. Daha sonra yapılan incelemeler sonrasında Eyüp 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin verdiği kararla birlikte Seda Sayan’nın yaşının küçültülmesi kararı alındığı belirtildi.  Seda Sayan’nın yaşı artık 4 Ocak 1959 olarak değil de 30 Aralık 1962 olarak değiştirildi. 

Seda Sayan Mahkeme Yaş küçültme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu