Artık herkes yabancı dil konuşabilecek

Dil sorunu ortadan kalkıyor. Google’ın geliştirdiği Pixel Buds teknolojisi ile artık dil sorunu ortadan kalkacak.

Artık herkes yabancı dil konuşabilecek
Artık herkes yabancı dil konuşabilecek Beyza
Bu içerik 1161 kez okundu.

Herkesin en büyük sorunlarından biri yabancı bir dilde konuşabilmektir. Birçok insan yabancı dil sorununu halledebilmek adına kurslara ve yurt dışına paralar vermektedir. Ama bazı kişilerde isteselerde dil sorununu çözümleyemezler. Artık bu dil sorunu Google tarafından geliştirilen Pixel Buds teknolojisi ile ortadan kalkacak.

Teknoloji şirketleri dil sorununu ortadan kaldırmak için birbirleriyle yarışa çıktılar. Telefonlarımızda birçok akıllı uygulama sayesinde çeviri konusunda insanlara büyük bir yarar sağlamakta. Google translate de İngilizce çeviri konusunda oldukça yarar sağlayan uygulamalardan biri.

Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Pixel Buds teknolojisi adında akıllı kulaklık modeli, anlık sesli çeviri özelliğiyle dil öğrenme sorununu da tamamen ortadan kaldırmış oluyor.

Pixel Buds teknolojisi ise, kablosuz olarak çalışabilen bir kulaklık olduğu biliniyor. Bu kulaklığın içerisi de oldukça şık bir kutu içerisinde yer alıyor.

Kulaklıklar taşıma kutusundan çıkartıldıktan sonra, akıllı telefonunuzla eşleştiriyorsunuz. Eşleştikten sonra kulaklık içerisinde bulunan tuşa uzun bir şekilde basılması gerekiyor. Daha sonra çeviri özelliği devreye giriyor ve hiçbir zaman çeviri konusunda problemle karşılaşmıyorsunuz.

Şu anlık çeviri olarak yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabiliniyor. Bunun dışında Iphone telefonlarında bu kulaklık bağlantı sağlanabiliniyor ama çeviri yaşanmıyor.

Bu kulaklık sayesinde başta İngilizce olmak üzere 50 farklı dilde çeviri imkanı sağlayabiliyor. 50 den fazla dil için de indirme işlemi yapılması gerekiyor. 

Çeviri Kulaklık Android telefonlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu