ABD, Birleşmiş Milletler'e ödediği paranın musluğunu kısıyor

BM (Brleşmiş Milletler) Genel Kurulunda, geçen günlerde yapılan Kudüs oylamasında ABD beklemediği bir hazimete uğradı.

ABD, Birleşmiş Milletler'e ödediği paranın musluğunu kısıyor
ABD, Birleşmiş Milletler'e ödediği paranın musluğunu kısıyor Akay
Bu içerik 690 kez okundu.

BM (Birleşmiş Milletler) Genel Kurulunda, geçen günlerde yapılan Kudüs oylaması ABD beklemediği bir hazimete uğradı. Bunun intikamı için fırsat kollayan ABD, en sonunda hamlesini buldu. BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, 2018 mali yılında ABD'nin BM için ödediği paradan 285 milyon dolar azaltacağını açıkladı.

Haley, "Doğru yönde atılmış büyük bir adım. BM'nin etkisizliği ve aşırı harcamaları bilinen bir durum. Bundan sonra Amerikan halkının cömertliğinin istismar edilmesine veya bunun kontrolsüz kalmasına izin vermeyeceğiz" dedi. Bilindiği gibi, geçen haftalarda ABD Başkanı Donald Trump Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmiş ve bu İslam aleminde büyük bir infiale sebep olmuştu. Dünyadan bir çok ülke de karara tepki göstermişti.

2018-2019 mali yılında BM'nin bütçesi 5.4 milyar dolar. Bunun 3.3 milyar dolarını ABD karşılayacaktı fakat, ABD tarafından yapılan açıklamaya göre bu miktar 285 milyon dolar eksik ödenecek.

BM Genel Kurulunda geçen günlerde yapılan Kudüs oylamasında, ABD'nin tüm tehditlerine rağmen Kudüs tasarısı 128 oyla kabul edilmişti. Tasarı, Kudüs'ü hem Filistin hem de İsrail'in başkenti olarak görüyor.

BM ABD Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu