İslahiye'de akşam yemeğinden zehirlenen askerler hastaneye kaldırıldı

15 Temmuz darbesinden sonra İstanbul'dan Gaziantep'in İslahiye kentine taşınan 2. Zırhlı Tugay birlikleri, akşam yedikleri yemekten zehirlendi.

İslahiye'de akşam yemeğinden zehirlenen askerler hastaneye kaldırıldı
İslahiye'de akşam yemeğinden zehirlenen askerler hastaneye kaldırıldı Akay
Bu içerik 416 kez okundu.

15 Temmuz darbesinden sonra İstanbul'dan Gaziantep'in İslahiye kentine taşınan 2. Zırhlı Tugay birlikleri, akşam yedikleri yemekten zehirlendi. Gaziantep'in İslahiye kentinde bulunan 2. Zırhlı Komutan Yardımcılığı askerleri gıda zehirlenmesi sebebiyle hastanelere kaldırıldı.

Askerlerde kusma ve bulantı meydana gelmesinden dolayı ilçedeki çeşitli hastanelere kaldırıldığı açıklandı. Akşam yemeğinde ıspanak yendiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin talimatıyla olay ile ilgili soruşturma ve inceleme başlatıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Islahiye'deki 106. Topçu Alay Komutanlığı ve 2. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığının Şehit Üsteğmen Alpay Başaran Kışlasında gece 1'de başlayan bulantı ve kusma şikayetlerden dolayı, sabaha kadar 44 erin hastanelere gittiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı şöyle bir açıklama yaptı: "Akşam yemeğinin ardından bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal ve ateş şikayetleri ile acil servise başvuran askerlere gerekli tetkikler yapılarak tedavilerine hızlı bir şekilde başlanmıştır. Mevcut bulgularla hayati tehlikesi olan hasta bulunmamaktadır. 44 askerden 41'i taburcu edilmiştir. Tetkiklerinin sonuçlanması beklenen ve tedavisi devam eden 3 asker acil serviste  takip edilmektedir."

Gaziantep İslahiye Gıda Zehirlenmesi Asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu