Trump’ın beklenmedik yalnızlığı

Trump, Birleşmiş Milletlerden çıkan Kudüs kararını bu derece beklemediği anlaşıldı.

Trump’ın beklenmedik yalnızlığı
Trump’ın beklenmedik yalnızlığı Beyza
Bu içerik 398 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletlerde yapılan Kudüs oylamasından sonra Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın yalnızlığı göze çarpıldı. Trump bu yalnızlığı beklemediği söylendi. Kudüs oylamasında yalnızca 9 ülke hayır oylaması kullanmıştı. Bu ülkelerden biri Amerika Birleşik Devletleri olurken diğeri ise İsraildi. Geriye kalan 5 ülke de Okyanusya ada ülkesi olarak belirtildiği anlaşıldı. Bu ülkeler dışında kalan İngiltere, Rusya ve Çin gibi ekonomi boyutunda gelişmiş ülkeler ise Türkiye’nin yanında yer alarak Kudüs oylamasında evet oyu kullandılar.

Bu oyların açıklanmasının hemen sonrasında birçok gazete de oylama ile ilgili birçok haber çıktı. Özellikle de New York Times gibi gazetelerde Donald Trump ile ilgili oylama konusunda yalnız kaldığı haberleri çıktı. SETA Washington Genel Koordinatörü Dr. Kadir Üstün tüm Uluslararası kamu oyunun Türkiye’nin yanında yer almasının ve Amerika ile İsrail’in böylesine yalnız kalmasını beklemedikleri ortaya çıktı.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın İsrail ve Amerika’ya karşı olan dik duruşları ve her zaman aynı şeyi savunmalarından dolayı etraftan oldukça eleştirilmişlerdi. Türkiye’nin Kudüs’e karşı onurlu duruşundan dolayı da Kudüs oylamasında birçok ülke Türkiye’den yana oldu.

Bu oylamanın sonucunda Amerika’nın yalnız kaldığı anlaşıldı. Amerika ve İsrail ülkeleri dışında Kudüs ile ilgili hayır oyu veren yalnızca 7 ülke bulundu. Bu ülkelerinde Okyanusya ülkeleri olduğu da belli oldu. 

Trump Birleşmiş Milletler Kudüs oylaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu