İşte Tuzla’da ki kokunun kaynağı

İstanbul’da bir anda çıkan kokunun kaynağı belli oldu.

İşte Tuzla’da ki kokunun kaynağı
İşte Tuzla’da ki kokunun kaynağı Beyza
Bu içerik 1557 kez okundu.

Dün akşam saatlerinde Tuzla’da çıkan kokudan dolayı birçok vatandaş hastanelik oldular. Tuzla’da bulunan hastaneler kokudan rahatsızlananlardan dolayı kalabalıklaştı.

Hastaneye gidenlerden sonra hemen kokunun kaynağı araştırılmaya başlandı. Kokunun kaynağı ise daha sonra belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan incelemeler sonucunda Tuzla’da yer alan kokunun sebebi kaçak deşarj edilen kimyasal atıklardan kaynaklandığı da belli oldu. Yapılan incelemeler sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamalarda bu kokunun insan sağlığına olumsuz herhangi bir etkisi olmadığı anlaşıldı.

CHPli Hamzaçebi ise konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bu konu hakkında bilgilerinin olduğu kaçak deşarj edilen kimyasal atıklara İSKİ tarafından göz yumulduğunu söyledi.

Tuzla’dan gelen haberlerden sonra seraların fotoğrafları çekildi. Seralarda geçen suyun siyah görüntüsü ise yaşanan tedirginliğin boyutlarını ciddi derece de arttırdı.

Tuzla’da gerçekleşen bu olay ilk olarak saat 21.30 saatlerinde meydana geldi. Bu olayın meydana gelmesinin ardından birçok kişi hastalanarak hastanelere kaldırıldı. Suların üzerinde oluşan siyahlık ise oldukça korkuttu. Bunun ardından AFAD ekipleri başta olmak üzere birçok ekip gelip konu ile ilgili araştırmaları sürdürdü. Daha sonra araştırma sonucunda bu kokunun herhangi bir sağlığa zararı olmadığı belli oldu.

Koku sonrasında 50 yi aşkın insan hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gelen hastaların ayakta müdehale edildikten sonra evlerine taburcu edildiği açıklandı. Koku ile ilgili araştırmaların devam edeceği belli oldu. 

Tuzla Kimyasal koku Astım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu