Emniyetten yılbaşı tedbirleri

Yeni yıla girmek için toplanılan meydanlarda Emniyet Genel Müdürlüğü tedbirler alacak.

Emniyetten yılbaşı tedbirleri
Emniyetten yılbaşı tedbirleri Beyza
Bu içerik 1523 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, yılbaşının huzur, refah ve güven içerisinde geçirilebilmesi nedeni ile bir takım tedbirler alacağını açıkladı.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, halkın yoğun olarak bulunduğu eğlence yerleri, alışveriş merkezleri, kapkaç ve yankesicilik gibi olaylara karşı  yaya  ve motorlu devriye ekipleri bulundurulacak.

Yılbaşında yapılacak olan tatil ile yolcu sayısının da artacağı hava, deniz limanları, gar ve terminal de  bulunan devriye ekiplerine eklemeler yapılacak ve özel güvenlik görevlileri de dikkatli olmaları konusunda uyarılacaklar.

Umuma açık olan istiharat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önüne geçilebilmesi ve taşkınlıkların çıkabilmesi sebebi ile vatandaşların huzur, refah ve güvenini tehlike altına sokacak herhangi bir davranışa izin verilmemesi nedeni ile tüm devriye ekiplerine takviyeler eklenip huzur operasyonları yapılacak.

Vatandaşın yeni yıla girmek için yoğun bir kitle oluşturduğu yerlerde geçmiş yıllarda yaşanan ve kamuoyuna da mal olmuş olayların tekrar tekrar yaşanmaması için tedbirler alınacak.

Ayrıca meydana gelmesi muhtemel olan terör olayları için şüpheli araç, şahıs, çanta, poşet ve buna benzer olan ihbar yaşanırsa bu konuda ki hareketlilik sonrasında denetimler hızlanacak ve sıklaşmış olacaktır.

Vatandaşın yapmış olacağı ihbar, dilek ve şikayetlerinin en hızlı bir şekilde ilgili mercilere iletebilmeleri amacı ile müracaatta  bulunacakları telefon numaraları, basın ve yayın organları aracılığı ile önceden kamuoyuna yapılacak olan yazılı açıklama ile herkese duyurulacaktır. 

emniyet yılbaşı tedbir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu