Mahkemeden dolandırıcılar için karar

Mahkeme üzerinden Whatsapp dolandırıcıları için emsal niteliği taşıyacak bir karar çıktı.

Mahkemeden dolandırıcılar için karar
Mahkemeden dolandırıcılar için karar Beyza
Bu içerik 1818 kez okundu.

Mahkemeden Whatsapp dolandırıcılarını ilgilendiren bir karar çıktı. Mahkemeden çıkan karar Whatsapp dolandırıcılığının artması nedeniyle emsal kararı olarak görüldü.

Türkiye’de sahte mesajlar göndererek, mesajı alan kişileri dolandırmaya çalışan İtalya bir şirkete dava açıldı. 

Dünyada sosyal medya uygulamaları içerisinden en çok kullanılan ve en çok sevilen uygulama Whatsapp. Whatsapp ayrıca ülkemizde de oldukça ünlü bir sosyal medya uygulaması olarak gündeme geliyor. Whatsapp uygulamasını birçok kişi iletişim aracı olarak Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam ediyor. Bu kadar çok sevilmesi ve bu kadar çok kullanılmasının ardından adı çokça, dolandırıcılarla anılmaya başladı. Whatsapp uygulamasına sahte mesajlar gönderildiği iddiası ile  İtalyan şirkete dava açıldı. Mahkemeden ise bu dava karşılığında emsal niteliği taşıyan bir karar çıktı.

Mahkeme de yapılan araştırmalar sonucunda bu sahte mesajlarını gönderen şirket ve şirketin sahibi belli oldu. Şirkete bilişim ve nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla dava açıldı. Mahkemenin sonucu şuanlık nasıl olacağı belli değil. Ama ileride mahkeme sonrasında ise bu dava sonrasında herhangi bir suçlama ve tutuklama kararı çıkartılırsa, diğer Whatsapp dolandırıcılarına da aynı uygulamaların yapılacağı düşünülüyor.

Birçok Whatsapp kullanıcısı mahkemeden çıkacak asıl kararı bekliyor. Artan dolandırıcılık faaliyetlerin önüne geçmek için yapılan bu uygulamanın devamını da birçok kullanıcı gelmesini istiyor. Whatsapp’ta dolandırıcı mesajı olarak Whatsapp’ınızın süresi dolmak üzere, lütfen yenileyiniz mesajları gelmekteydi. 

Whatsapp Dolandırıcılık Mahkeme kararı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu