Tıp öğrencilerinin organ bağışı etkinliği

Pamukkale’ de Tıp Fakültesi öğrencileri düzenlenen etkinlikte organ bağışına değindiler.

Tıp öğrencilerinin organ bağışı etkinliği
Tıp öğrencilerinin organ bağışı etkinliği Beyza
Bu içerik 2796 kez okundu.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından organ bağışı konulu bir etkinlik düzenlenildi. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Birliği Sözcüsü Emine Miray Koç’ un yaptığı açıklamalarda “ Bizler Pamukkale Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği olarak Denizli’ de çocukların haklarının savunuculuğundan tutun meme kanseri farkındalığı oluşturulmasına kadar bir çok konuda çalışmalarımız mevcuttur. Bu alanda ki faaliyetleri sadece fakültemizin içerisinde sınırlandırmayıp Çınar Meydanın da ve hastanemiz de olduğu gibi birçok farklı alanda da saha farkındalık etkinlikleri düzenliyoruz.

Bu yılın içerisinde hocalarımızdan almış olduğumuz eğitimler kapsamında Meme Kanseri, Osteoporoz, Prostat ve Hasta Hakları ile ilgili bilgilendirmeleri Çınar Meydanın da bilgilendirme çalışmaları düzenledik ve birçok kişiden de ciddi anlamda memnun olduklarına dair geri dönüşler aldık.

Aynı zamanda fakültemizin içerisinde Tıp öğrencilerine yönelik işaret dili eğitimi çocuk ihmali ve istismarı gibi eğitimler ile önemli konularda birçok etkinlikler düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Kısa bir zaman içerisinde herkesin büyük bir fedakârlık ve gönüllülük içerisinde yaptığımız çalışmalarımıza her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Organ bağışı farkındalığı ile ilgili bir video hazırladık ve sonrasında bu konu ile ilgili fakültemizde bir konferans hazırladık. Videonun içeriğinde hastaların yaşamış oldukları sıkıntıları aktarıp onların bu konuda ki çağrılarını duyurmak istedik “ ifadelerini aktardı.

Emine Miray Koç’ un son olarak eklediği açıklamalarda “ Bu çalışmalar ile 2 bin kişinin organ beklerken ölmesinin önüne geçebilmeyi hedeflediklerini” ekledi.

 

 

 

Pamukkale Tıp organ bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu