Evde sağlık hizmetleri

Dr. Ali Cengiz Kalkan’ ın yaptığı açıklamaya göre evde verilen sağlık hizmetleri gittikçe arttığını ifade etti.

Evde sağlık hizmetleri
Evde sağlık hizmetleri Beyza
Bu içerik 600 kez okundu.

Edirne Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan’ ın yapmış olduğu açıklama da şuan 20 sağlık personelinin hastalarını düzenli bir şekilde ziyaret ettiğini açıkladı.

Bu hizmetin Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinin yapıldığını ifade eden Kalkan:

“ Evde sağlık hizmetlerini gerçekleştirmek için Edirne’ de toplam 2 bin 738 adet hastaya ulaşıldı. Aktif bir şekilde 685 kişinin kayıtlı olduğu hasta bulunmaktadır. Kasım ayı içerisine baktığımız zaman 156 kadın, 88 erkek olmak üzere toplamda 244 adette yeni başlayan hastalar oldu. Bu hastalar için de ne gerekiyorsa hepsi yapıldı. Bu iş için ayrılan 2 pratisyen hekim, 16 hemşire / sağlık memuru, 2 tane evde bakım teknikeri, 1 tıbbi sekreter ve 1 tane sosyal çalışan dan oluşan bu çalışma ekibinde gün içerisinde 20 adet ev ziyaretinde bulunuluyor.

Evde bakım hizmeti ülkemizin genelinde de her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Bu çalışmada ki hedefimiz memnuniyet bazlı hizmet sunmak ve evde sağlık hizmeti sunmanın haricinde evde sağlık hizmeti almaya ihtiyaç duyan kişilere evlerinde aile ortamında gerekli olan sosyal, psikolojik, tedavi tetkik ve muayene gibi tıbbi anlamda ki bakım ve müdahaleleri gerçekleştirme amacıdır.

Bu hizmetin haricinde evde sağlık hizmeti alan hastalarımızın yakın çevresine de verilen eğitim ile hastalara bakım ve ihtiyaçlarını giderme konusunda özgüvenli ve bilinçli katkılar aktarmış olmaktayız” ifadelerini aktardı.

 

sağlık hizmet ev Ali Cengiz Kalkan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu