KHK’ dan Vakıfbank kararı

Çıkan yeni KHK kararı ile birlikte Vakıfbank Hazineye devredilecek.

KHK’ dan Vakıfbank kararı
KHK’ dan Vakıfbank kararı Beyza
Bu içerik 1835 kez okundu.

696 sayılı çıkan son Kanun Hükmünde Kararname ( KHK ) da Vakıflar bankasının artık Hazineye geçeceği ifade ediliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ nün ( A ) ve ( B )  grubunun temsil etmiş olduğu hisselerin tamamı hazineye devredilecek ve bunun karşılığında da vadeli olarak kira sertifikası ihraç edilmiş olacak ve aynı zamanda vadeleri de 2 aydan 4 yıla kadar 5 farklı süre de gerçekleşecektir.

Vakıflar Bankası Memur ve Hizmetliler Vakfına ait olan ( C ) grubu hisseleri de Hazineye bağlı olan ve Bakanın talebi üzerine Hazineye devredilecek bunun Karşılığında Sandığa, Devlet İç Borçlanma Senetleri de verilecek.

Diğer taraftan da mülhak olan vakıflara ait hisseler de vakıfların mütevelli heyetleri eğer ki talep eder ise paralarını peşin bir şekilde ödedikleri takdirde onlarında haklarının tamamı Hazineye devredilmiş olacaktır.

Ayrıca önemli olan diğer bir ifade de Bankanın Vakıflar Genel Müdürlüğü Temsilcisinin de Yönetim Kurulunda ki görevine son veriliyor. Bu ibareden de anlaşılacağı üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü ile ipler tam anlamı ile koparılmış oluyor.

Daha önce ki sistem de bankanın Genel Müdürünü devletin Başbakanı atamak ile yetkiliydi. 696 sayılı çıkan bu son Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bankanın Genel Müdürünün artık yönetim kurulunca seçilmesi öngörülmektedir. 

KHK Vakıfbank hazine
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu