Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında güvenlik zaafiyeti yaşandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK partinin dün Şırnak'ta düzenlediği 6. Olağan İl Kongresi'nde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında güvenlik zaafiyeti yaşandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında güvenlik zaafiyeti yaşandı Akay
Bu içerik 784 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK partinin dün Şırnak'ta düzenlediği 6. Olağan İl Kongresi'nde halka hitap etti. Erdoğan, konuşmasını tamamladığına bir vatandaş yerinden hızla kalkarak platforma çıktı. Erdoğana sarılmak isteyen şahış çevredekilere kısa bir panik yaşattı. Olaydan sonra akıllara 'güvenlik zaafiyeti mi var' geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sarılmak isteyen kişinin TIR şoförü Hüseyin Demircan olduğu açıklandı. Demircan'ın şehit yakını olduğu ve bugüne kadar kendi ailesinden 13 kişinin şehit düştüğünü belirtildi. Demircan, "Tek amacım sevdalısı olduğum Cumhurbaşkanı'mıza sarılmaktı, ama sanırım yanlış anlaşıldı. İfadem alındıktan sonra serbest bırakıldım" diye ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumaları tarafından platformdan indirilip göz altına alınan Hüseyin Demircan, emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Demircan, Şırnak'ta Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'nı kendilerinin kurduklarını söyledi.

Demircan, ​"Ben şehit yakınıyım. Ailemizden terör örgütü PKK tarafından bugüne kadar 13 kişi şehit edildi. Şehit edilenler arasında annem, 2 ağabeyim ve 2 kız kardeşim var. Korucu olduğumuz için PKK, 1987 yılında Şırnak'ın Güneyce köyü Çift Kavak mezrasına baskın yaparak, ailemden çok sayıda kişiyi şehit etti. Ben, Cumhurbaşkanı'mızı çok seviyorum. Dün sahnedeyken kendisine sarılmak için sahneye çıktım, ama korumalar yanlış anladı ve beni sahneden indirdiler. Benim başka bir amacım yoktu, sadece sarılmak istedim. Emniyette ifadem alındıktan sonra serbest bırakıldım. Böyle bir yanlış anlamaya neden olmak istemezdim. Sadece Cumhurbaşkanı'mıza sarılmak istedim" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Şırnak Hüseyin Demircan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu