İzmir'de meydana gelen deprem halk'ta panik yarattı

İzmir'e bağlı Foça ve Karaburun'da sabah 8'de 4.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Bunun ardından 3.9 şiddetinde artçı sarsıntı oluştu.

İzmir'de meydana gelen deprem halk'ta panik yarattı
İzmir'de meydana gelen deprem halk'ta panik yarattı Akay
Bu içerik 728 kez okundu.

İzmir'e bağlı Foça ve Karaburun'da sabah 8'de 4.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Bunun ardından 3.9 şiddetinde artçı sarsıntı oluştu. Depremler halk'ta paniğe sebep oldu. Depremden sonra İzmir'lilerin sosyal medyada çeşitli paylaşımlar yaptığı gözlemlendi.

İzmir, Manisa ve yakınlardaki ilçelerde hissedilen depremler, merkezi Foça olmak üzere 4.8 ve artçısı 3.9 olarak kaydedildi. İlgililerin verdiği bilgilere göre, depremin merkezi 8 km. mesafede Foça'ya yakın ve 16.8 km. derinlikte gerçekleşti. Depremlerin can ve mal kaybına sebep olmadığı açıklandı.

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, İzmir'de gerçekleşen depremin bağımsız bir deprem mi yoksa Midili depreminin etkili olan Anadolu'ya giden koluna mı bağlı olduğunu araştıracaklarını belirtti.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, "Deprem 08.13'te, yerin 16.8 kilometre derinliğinde oldu. Depremin  olduğu tam nokta İzmir Körfezi'nin içi, uzun adanın hemen kuzeyinde Foça, Karaburun, Gediz Çatalağzı üçgeni içinde oldu. Deprem en güçlü olarak Foça ve mahallesi Bağarası, Menemen ve İzmir'in Karşıyaka, Alaybey, Bayraklı ve Urla ilçesi kesimlerinde güçlü olarak hissedildi" dedi.

 

İzmir Foça Deprem İzmir Körfezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu