2018’de 110 bin memur alınacak

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada özellikle de memur olmak isteyen birçok vatandaşın yüzünü güldürdü.

2018’de 110 bin memur alınacak
2018’de 110 bin memur alınacak Beyza
Bu içerik 1102 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamasında atama bekleyen ve memur olmayı bekleyen birçok kişiyi sevindirdi. Binali Yıldırım, en çok atamanın Sağlık Bakanlığına yapılacağının altını çizdi. Sağlık Bakanlığında görev yapmak üzere tam 36 bin kişi alım yapılacak.

Son zamanlarda FETÖ olaylarından dolayı da birçok çalışan ihraç edilmişti. Başbakan Binali Yıldırım bu kişilerin yerine daha iyi görevini icra edecek ve ülkeye daha iyi hizmet edebilecek memur alımları yapılacağını belirtti. Binali Yıldırım’ın sözlerine göre Sağlık Bakanlığı önde olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi birçok önemli mevkilerde memur olarak çalışmak üzere 110 bin kişinin alım yapılacağından bahsedildi.

Başbakan Binali Yıldırım atamalarla ilgili yaptığı önemli detaylarda ise şunlar yer alıyor. Atamalarda özellikle Sağlık Bakanlığı için tam 36 bin kişi alınacak bununla beraber, Milli Eğitim Bakanlığında da 20 bin kişi memur olarak çalışmak üzere alınacak. Diğer bir yandan Adalet Bakanlığına 15 bin, Diyanet İşleri Başkanlığına 9 bin 500 kişi ve Gençlik ve Spor Bakanlığına da 10 bin 900 kişi 2018 yılında memur olarak görev yapacakları belirtildi. Birçok bakanlığın yanı sıra da üniversitelerde de alıma ihtiyaç duyulduğu ve üniversitede çalışmak üzere tam 4 bin kişinin alınacağı da belirtiliyor.

 

Memur Alımı 2018 Kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor