Emekliye yeni yıl zammı

SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin zamları 234 lira kadar artacak.

Emekliye yeni yıl zammı
Emekliye yeni yıl zammı Beyza
Bu içerik 1776 kez okundu.

12 milyon kadar emeklinin Ocak ayında alacağı zam oranı artık kesinleşmeye başladı. 10 günlük bir zamandan sonra artık zam kesinleşecek. Fakat bugüne kadar belirlenen oranlara göre baktığımız zaman 9 milyona yakın bir SSK ve Bağ- Kur emeklisinin alacağı zammın yüzde 5 oranını geçeceğini ve memur ya da emeklilerinin de bu dönemde enflasyon farkı alacakları görülüyor.

2017 yılının da ikinci 6 aylık döneminde netleşen enflasyon da Ocak ayında ki zam oranını gösterecek. Bu durum da 3 Ocakta netleşmiş  olacak. Fakat bir takım ipuçları mevcut. Merkez bankasının ekonomistler ile gerçekleştirdiği görüşmeler sonrasında 2017 yılına ait olan beklenti anketi sonuçlarını açıkladı. Daha önce ki anket döneminde yüzde 10, 68 olan cari yıl sonu TÜFE beklentisi olarak yapılan ankette yüzde 11. 74 e bir artış gözlendi. Bundan dolayı 2017’ nin ikinci yarısında ise enflasyon oranı yüzde 5. 52 olarak gerçekleşecektir. Beklenen Ocak zammı 5. 52 olarak kesinleşirse, en düşük maaş: esnaf emeklilerinde bin 6 liradan bin 61 liraya yükselecek.  2000 den önce emekli olmuş SSK ‘ lı larda ise bin 485 liradan bin 566 liraya bir yükseliş durumu söz konusu olacak. En yüksek emekli maaşları ise 4 bin 240 liradan 4 bin 734 lira olacak.

Memurlarda ki durum ise ocak ayında artan memur emeklilerinin de dahil olduğu maaşlarına 2017 yılının ikinci yarısında enflasyon oranı yüzde 4 ü geçer ise fark ortaya çıkacak. 

emekli SSK Bağ- Kur zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu