Suudi Prens karşılığında 6 milyar dolar istendi

Suudi Prensi’nin geri getirilmesi karşılığında kefalet olarak 6 milyar dolar istendi.

Suudi Prens karşılığında 6 milyar dolar istendi
Suudi Prens karşılığında 6 milyar dolar istendi Beyza
Bu içerik 670 kez okundu.

 Suudi Arabistan içerisinde yapılan yolsuzluk operasyonları neticesinde Suudi hükümetin, Prens Muhammed bin Salman tarafından başlatılmıştı. Bu operasyonlar ile birlikte birçok kişi göz altına alınmıştı. Göz altına alınan ve oldukça dikkat çeken isim ise Prens El Velid bin Talal oldu. Mahkeme karşısına çıkan Prens El Velid bin Talal karşılığında kefalet olarak mahkeme 6 milyar dolar istediğini belirtti.

Bu kararın şu anlık bir iddia niteliği taşıdığı da belirtildi. Bunun yanı sıra kefalet için ödenecek olan rakamın yanında Prens El Velid bin Talal için sosyal medyanın en çok kullanılan aracı olan Twitter üzerinden bir çok yorum yapıldı. Hatta Forbes üzerinden çıkan haberlere göre dünyanın en zengin listesi içerisinde Prens El Velid bin Talal da yer alıyor. Prens El Velid bin Talal’ın mal varlığı olan 18 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Suudi Arabistan hükümeti Prens Muhammed bin Salman tarafından yolsuzlukla mücadele kapsamında bir araştırma çalışmaları başlatılmıştı. Yapılan çalışmalar neticesinde ise yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle Prens El Velid bin Talal göz altına alınmıştı. Prens El Velid bin Talal’ın göz altına alınmasının ardından ise mahkeme karşısına çıkartıldığı iddia edildi. Mahkemenin Prens El Velid bin Talal için verdiği karara göre Prens için tam 6 milyar dolar kefalet karşılığında serbest kalacağı açıklandığı iddia ediliyor.

Kefalet Forbes Prens
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu