Hamas’tan Trump’a ağır eleştiriler geldi

Hamas lideri Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump için ağır eleştirilerde bulundu.

Hamas’tan Trump’a ağır eleştiriler geldi
Hamas’tan Trump’a ağır eleştiriler geldi Beyza
Bu içerik 661 kez okundu.

Hamas lideri Heniyye Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın Kudüs için verdiği kararla ilişkin ağır sözler bombardımanına tuttu. Hamas lider İsmail Heniyye, kullandığı sözlerle Donald Trump’ı eleştirdi. Heniyye yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri de kullandı. Eski Siyonist başbakan Ariel Şarlon’nun yaptığı aptalca Mescidi Aksa baskını olmasaydı bugün Mescidi Aksa olayı ve ne istedikleri yeterince anlaşılamayacaktı. Aynı şekilde Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın yapmış olduğu bu aptalca açıklama olmasaydı bugün kimse yeterince Kudüs ile alakalı uyanamayacaktı dedi.

Aynı şekilde Hamas lideri İsmail Heniyye Birleşmiş Milletler’de yapılan oylama sonrasında Amerika Birleşik Devletleri aleyhine bir karar alınmasının Başkan Donald Trump’a indirilmiş ağır bir yumruk olduğunu da belirtti.

Amerika Birleşik Devletlerinin Birleşmiş Milletler oylamasına katılacak olan bireylere uyguladıkları çok sayıda şantaj ve tehditlere rağmen başarılı olamadıklarını ve Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla Amerika Birleşik Devletleri’ne ve Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’a ağır bir tokat indirildiğini belirtti.

Bu kararın tamamen Amerika’nın şımarıklığına karşı alınmış bir karar olduğunu ve ders niteliği taşıdını da açıkladı.  Aynı zamanda Hamas lideri İsmail Heniyye bu karara ilişkin Amerika lehine karar alan ülkere de dikkat çekmek gerektiğini de belirtti. İsmail Heniyye özellikle de Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa’nın Amerika’nın lehine bir karar almasının neticesinde bu ülkelerin de Donald Trump’a karşı olduğunu belirtti. 

Amerika Kudüs Birleşmiş Milletler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu