Darbeciler badem kurusu rengi giyecek

Darbeciler artık badem kurusu rengi tek tip kıyafet giyme kararı getirildi.

Darbeciler badem kurusu rengi giyecek
Darbeciler badem kurusu rengi giyecek Beyza
Bu içerik 1835 kez okundu.

Darbeciler badem kurusu rengi giyme kararı Resmi Gazete'de yer alan 696 sayılı KHK'ya göre, 5275 sayılı "Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun"a göre getirildi. Terörle Mücadele Kanunu kapsamı neticesinde işlenen suçlar göz önüne alınarak tutuklu ve hükümlü bulunan darbecilerin duruşmalara getirilme neticesinde bütün hepsinin tek tip kıyafet olan badem kurusu rengi bir kıyafet giyme zorunluluğu getirildi.

Türk Ceza Kanunun "Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar" başlığı altında bulunan beşinci bölüm içerisinde yer alan maddelerde bulunan suçlardan hükümlü ve tutuklu bulunan kişiler bu madde hükmü uygulanmasına karar verildi.

Alınan kararlar neticesinde "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçlamasıyla birlikte bu suç içerisinde yer alan özellikle de Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının düzenini ortadan kaldırmaya çalışan darbeciler için bu kanun uygulanacak ve darbeciler kendileri için düzenlenecek olan duruşmalara getirilirken tek tip kıyafet rengi olarak badem rengi kıyafet giymelerine karar verilecektir açıklamalarında bulunuldu.

Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı yapılan silahlı isyan ve bununla beraber devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar örgüt kurma ve suç için anlaşma gibi suçlar neticesinde de hükümlüler duruşmalara gri renkli tulum kıyafeti giyerek katılma emri verildi.

Darbeci Anayasa Tek tip kıyafet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu