Kuzey Kore’den savaş nedeni açıklaması

Kuzey Kore hakkında yaptırım kararları alınması neticesinde bunun bir savaş nedeni olacağını açıkladı.

Kuzey Kore’den savaş nedeni açıklaması
Kuzey Kore’den savaş nedeni açıklaması Beyza
Bu içerik 1418 kez okundu.

Kuzey Kore hakkında BMGK’de katılan her üyenin oy birliğiyle yaptırım kararı alınmıştı. Bu yaptırım kararı neticesinde Kuzey Kore’den gelen yanıt oldukça sert oldu. Kuzey Kore bu kararın bir savaş nedeni olabileceğini açıkladı. Pyongyang tarafından yapılan açıklamada aynı zamanda Kuzey Kore’ye destek olmayan Rusya ve Çin’e de sert göndermeler yaptı. Kuzey Kore bu ülkeleri de eleştirerek bunların hepsi savaş nedeni sayılabilir dedi.

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan Genel Kurul toplantısında katılımcıların oy birliği ile sağlanan Kuzey Kore yaptırımları için Kuzey Kore’den beklenen cevap oldukça sert bir şekilde geldi. Kuzey Kore Dış İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda bu karara ilişkin tamamen bu kararın savaş nedeni olabileceğini de duyurdu.

Pyongyang yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda Kuzey Kore’ye yapılan petrol ihracatının yüzde 90 a yakın bir miktarda durdurulması ve bununla beraber, makine ve tomruk gibi oldukça önemli malzemelerin ihracatının durdurulma kararı ülkeyi resmen ekonomik bir abluka altına alma kararı olabileceğini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletlerinin Kuzey Kore’nin sahip olduğu nükleer gücünün karşısında korku içerisinde kapıldığını açıklayan Pyongyang yönetimi, bu kararın tamamen diğer devletlerin ve Amerika birleşik Devletlerinin korkuya kapıldığı karardır dedi.

Pyongyang hükümeti ayrıca yaptığı konuşmalarda Rusya ve Çin’e de tepki gösterdi. Bu ülkelerin Kuzey Kore kararı karşısında sessiz kalmalarına tepki yağdı. 

Kuzey Kore Birleşmiş Milletler Ambargo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu