Filipinler'de iki felaket! kasırgadan sonra yangın faciası

Geçen gün Filipinler'i vuran tropikal Tembin kasırgası 210 kişinin hayatını kaybetmesine ve 100 kişinin kaybolmasına sebep olmuştu.

Filipinler'de iki felaket! kasırgadan sonra yangın faciası
Filipinler'de iki felaket! kasırgadan sonra yangın faciası Akay
Bu içerik 764 kez okundu.

Geçen gün Filipinler'i vuran tropikal Tembin kasırgası 210 kişinin hayatını kaybetmesine ve 100 kişinin kaybolmasına sebep olmuştu. Bunun ardından bir alışveriş merkezinde çıkan yangında ise 37 kişi yaşamını yitirdi.

Güneydoğu Asya'da bulunan Pasifik Okyanusunda ada ülkesi olan Filipinler'de, meydana gelen kasırgadan sonra daha yaralar sarılmadan bu sefer bir alışveriş merkezinde yangın faciası yaşandı. Davao şehrinde bir alışveriş merkezinde çıkan yangında 37 kişi öldü.

İtfaiye ekipleri yangına uzun süre müdahale etti ve 6 kişiyi kurtardı. Alışveriş merkezinde bulunan 37 kişiye henüz ulaşılmadı. Yetkililer bunların kurtulup başka yere gitmiş olabileceği ihtimalinin zayıf olduğunu açıkladı. Yangın söndürüldükten sonra, arama kurtarma çalışmaları sonucunda belli olacağı ifade edildi.

Alışveriş merkezinde görevli bulunanlardan biri olan Janna Abdullah Mutalib, yangının tekstil ürünleri, mobilya ve elektronik malzemelerin bulunduğu 3. katta başladığını ve bütün merkeze yayıldığını söyledi.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte yangın yerini ziyaret etti ve incelemelerde bulundu. Başkan Duterte'nin, gerçekleşen her iki felaket'ten dolayı çok üzüldüğünü ve gözyaşlarını tutamadığını görüldü.

 

Filipinler Yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu