Bolu Dağı’ nda kar ulaşımı etkiledi

Bolu Dağı’ nda yağan kar yağışı nedeniyle ulaşım etkilendi.

Bolu Dağı’ nda kar ulaşımı etkiledi
Bolu Dağı’ nda kar ulaşımı etkiledi Beyza
Bu içerik 629 kez okundu.

Çevrede dün gece başlayan ve sık aralıklar ile devam eden kar yağışı sabahın ilk saatlerinden beri etkisini daha çok arttırdı. Kar yağışı Anadolu Otoyolu’ nun Düzce bölgesinde Sarıçökek, 1, 2 ve 3. viyadükler ile birlikte Bolu bölgesinde Bolu Dağı, Tüneli, Elmalık, Yumrukaya ve Dağkent bölgelerinde kar yağışı etkisini gösteriyor. Karayolları ekiplerinin kar ile mücadele çalışmaları kapsamında yürüttükleri bu güzergahlarda sürekli olarak kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapılmaktadır.

Otoyolun Ankara istikametinde ise 1, 2 ve 3. ‘ üncü viyadüklerin olduğu bölge de ara ara kayan ya da makaslayan tırlardan dolayı ulaşımda aksamaların yaşanması ile sürücülerin ulaşacakları noktalara aksamalar yaşanıyor.

Diğer taraftan da D- 100 Karayolu’ nun Bolu Dağı bölgesinde de kar yağışı etkisini göstermektedir. Bu bölge de görevli ekipler ulaşımın açık kalması ve sürücülerin mağdur olmaması için kar ile mücadele çalışmasını devam ettiriyor.

Şehrin kent merkezinde de kar yağışı etkisini yoğun bir şekilde hissettirmeye devam ediyor. Merkezde de kar kalınlığının yaklaşık olarak 10 cm civarında olduğu ve belediye ekiplerinin de kar temizleme ve tuzlama çalışması yaparken öte yandan temizlik görevlileri de sokak ve caddeler de biriken karları halkın mağduriyet yaşamaması için temizleme çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettiriyor. Esnafta kendi dükkanının önünde bulunan karları kendi imkanları ile temizleyip kapılarının önünü açmaya çalışıyor. 

Bolu Dağı kar ulaşım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu