Filipinler'i 'Tembin' kasırgası vurdu, 92 kişi öldü...

Filipinler'i vuran 'Tembin' kasırgası, büyük can ve mal kaybına sebep oldu. Pasifik Okyanusu ada ülkesi olan Filipinler'de meydana gelen kasırgada 92 kişi hayatını kaybetti.

Filipinler'i 'Tembin' kasırgası vurdu, 92 kişi öldü...
Filipinler'i 'Tembin' kasırgası vurdu, 92 kişi öldü... Akay
Bu içerik 934 kez okundu.

Filipinler'i vuran 'Tembin' kasırgası, büyük can ve mal kaybına sebep oldu. Pasifik Okyanusu ada ülkesi olan Filipinler'de meydana gelen kasırgada 92 kişi hayatını kaybetti. Ölümlerin daha çok, kasırgadan kaynaklanan toprak kaymasından olduğu belirtildi.

Tembin kasırgası nedeniyle meydana gelen toprak kayması ve seller can ve mal kaybına neden oldu. Filipinler'in 2. büyük adası Mindanao'nun Tubod eyaletinde 19, Lanao del Sur eyaletinde 8, diğer yerlerde ise 65 kişinin hayatını kaybettiğini açıklandı.

97 km. hızla esen Tembin kasırgası, bugünden itibaren Palawan Adasına ulaşması bekleniyor. Kasırganın milyonlarca dolar zarar yarattığı ifade edildi. Filipinlerde her yıl 20'den fazla kasırga ve tayfun olmaktadır. Kasırgadan dolayı binlerce insan evini terketmektedir.

Bugüne kadar tayfun ve kasırgalardan en fazla can ve mal kaybı 2013'te gerçekleşmiş. 2013 Kasım başlarında Filipinler ve Güneydoğu Asya'da bazı ülkeleri vuran 'Haiyan' tayfunu 6.350 kişinin hayatını kaybetmesine ve 210.000 kişinin evsiz kalmasına sebep olmuştu.

Filipinler Tembin Kasırga Pasifik Okyanusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu