Karatay’ dan protein tozu açıklaması

Karatay spor ile uğraşanların kullandıkları protein tozunun çok tehlikeli olduğunu ifade etti.

Karatay’ dan protein tozu açıklaması
Karatay’ dan protein tozu açıklaması Beyza
Bu içerik 1985 kez okundu.

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde düzenlenen konferansta açıklama yapan Canan Karatay, insanlara spor salonlarında takviye amaçlı önerilen protein tozlarının ölüm tehlikesi yaratabildiğini ve bu proteini almanın sağlıklı bir yolunun olduğunu ifade etti.

Karatay açıklamalarının devamında da en sağlıklı ve ucuz proteinin yumurta olduğunu ekledi. İnsanlarında yumurtayı hatalı tükettiğini ifade eden Canan Karatay, yağın ve proteinin vücuda birlikte girmesi gerektiğini ekledi. Fakat yumurtayı çok haşladığınızda ya da kavurduğunuz zaman trans yağlar ortaya çıktığı için tehlikelidir. Yumurta çok haşlandığı zaman sarı rengin etrafında yeşil bir katman oluşur. Bu zamandan sonra artık o da yumurta değildir. Ağzınıza götürdüğünüz zaman dağılır. Orada ki sarı tehlikelidir.

Ama günümüzde ise bütün aletlere, bütün sporculara ve gençlere vücutlarını yapabilsinler diye sadece yumurtanın beyazının tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu ise son derece tehlikeli bir durumdur. Yumurtanın sadece beyazını yememeliler. Onları yetiştiren hocalara da seslenen Canan Karatay, “ protein evet çok iyi fakat vücuda protein girecek ama yağ girmezse o giren proteinin de vücuda zararı var. Bu yüzden yağ ve protein aynı anda vücuda birlikte girmelidir” açıklamalarında bulundu.

Protein tozu ile  doğru bilinen yanlışların olduğunu ve günümüzde birçok kişinin de bunları kullandığını aktaran Karatay, kişi burada kendine iyilik yaptığını düşünerek aslında vücuduna aslında bir takım sağlıksız maddelerin girmesine kapı açıyor ifadelerini ekledi. 

Canan Karatay protein tozu Eskişehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu