Kudüs için hayır oyu veren ülkeler dikkat çekti

Dün akşam herkes daha önce adı duyulmamış olan ama kurulda Kudüs için Amerika ile birlikte hayır oyunu kullanan kişileri aradı.

Kudüs için hayır oyu veren ülkeler dikkat çekti
Kudüs için hayır oyu veren ülkeler dikkat çekti Beyza
Bu içerik 1767 kez okundu.

Kudüs oylamasının yapılması ardından Kudüs kararına  ve Amerika’ya büyük bir darbe indirilmiş oldu. Amerika Birleşik Devletleri bu oylamaya gelecek olan diplomatlara bir mail göndermişti. Gönderdiği mailde Amerika’nın bu oylamada karşısında olacak ülkelere karşı fon kullanma konusunda iki kez düşüneceğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın yapmış olduğu tüm bu tepkilere rağmen 128 kişi Kudüs kararı için Amerika’ya karşı durdu. Bu karara karşılık 9 ülke de Kudüs’ün İsrail’in başkenti olması konusunda oyunu kullandı. Bu oyu kullanan  ülkeler den başta Amerika ve İsrail bulundu. Bununla beraber Guatemala, Honduras, Marshall Adaları, Mikronezya, Nauru, Togo ve Palau ülkeleri de Amerika’nın yanında yer aldı. Herkes Kudüs oylamasından sonra bu oyu veren ve daha önce adı çok duyulmamış olan bu ülkeleri Google’da aratmaya başladı.

Mikronezya Federal Devletleri, Palau, Nauru ve Marshall Adaları gibi daha önce adı çok duyulmamış olan ada ülkelerinin bu kararla ilgili hayır oyu kullanmasının ardından bu ada ülkelerinin nerede olduğu ve nüfusları merak edildi. Mikronezya Federal Devletleri, Okyanusya kıtasında bulunan bir ada devleti olarak yer alıyor. Bununla beraber başta İngilizce olmak üzere 7 tane ana dili bulunuyor. Kullandıkları para birimi ise Amerikan Doları olarak kayda geçirilmiş. Diğer ülkelerinde okyanusya kıtasında olması ise dikkat çekti.

İsrail BM Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu