Yabancı basından Kudüs ile ilgili karara yorumlar geldi

Birleşmiş Milletler'de yapılan Kudüs oylaması hakkında bir çok yabancı basın bülteninde, karara ilişkin yer verdi.

Yabancı basından Kudüs ile ilgili karara yorumlar geldi
Yabancı basından Kudüs ile ilgili karara yorumlar geldi Beyza
Bu içerik 450 kez okundu.

Birleşmiş Milletler önünde ülkelerle birlikte yapılan Kudüs ve İsrail oylaması 128 oyla red edildi. 128 oyla Birleşmiş Milletler Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın İsrail’in başkenti Kudüs’tür kararı red edildi. Bu karara ilişkin başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok basında haberler yer aldı. Gelin sizlerle birlikte bu haberlere birer göz atalım.

Özellikle de Amerika Birleşik Devletleri basınında yer alan haberde Amerika’nın başkanı olan Donald Trump’ı sert bir şekilde Birleşmiş Milletler tarafından paylandığı belirtildi.

CNN Haberinde ise Harley’in fon tehditlerine karşı Birleşmiş Milletler bir olarak Amerika’nın bu kararına hayır oyu kullandı başlığını kullandı. Haberde şu detayda oldukça ilgi çekti. Tüm tehditlere ve başkan Donald Trump’a rağmen ezici çoğunlukla Amerika’nın bu kararı red edildi dendi.

Reuters gazetesi ise Birleşmiş Milletler oylamasıyla alakalı 120 den fazla kişiyle karar red edildi başlığı yer aldı. 120’den fazla ülkenin Birleşmiş Milletler karşısında Trump’a karşı geldiği belirtildi.

New York Times gazetesinin haberlerine göre de Birleşmiş Milletler Kurulu Trump’a karşı gelerek kararı kınadı şeklinde haberleri de yer aldı. Aynı şekilde İsrail basınında da kurul ile ilgili birçok haber yapıldı. Özellikle de sol İsrail gazeteleri bu haberi geniş başlıklarda tuttu. İngiltere’den de kurul ile ilgili haberler gecikmedi. Tüm dünya Birleşmiş Milletler kurulunda yapılan bu oylamayı haber yaptı.

Kudüs Oylama Birleşmiş Milletler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu