İBB Zabıta Daire Başkanı'ndan meydan dayağı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, emniyet şeridini ihlal etti diye bir zabıta görevlisine dayak atıp hakaretlerde bulundu.

İBB Zabıta Daire Başkanı'ndan meydan dayağı
İBB Zabıta Daire Başkanı'ndan meydan dayağı Akay
Bu içerik 1007 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, emniyet şeridini ihlal etti diye bir zabıta görevlisine dayak atıp hakaretlerde bulundu. Olaydan sonra zabıta memuru sinir krizi geçirerek bayıldı. Tayfun Karali'nin görevine son verildiği belirtildi.

Bir hafta önce Kartal'da gerçekleşen olayda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin bir zabıta görevlisini dövdüğü ve hakaret ettiğini kameralardan görülüyor. Emniyet şeridini ihlal etti diye kızdığı zabıta memuruna herkesin içinde bağırıp dövdü. Zabıta Daire Başkanın karşısında hazir ol vaziyette dayak yiyen görevli sonra bayıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, emniyet şeridini ihlal eden zabıtayı yanına çağırarak hakaret edip tokatlamaya başladı. Olaya hiç kimsenenin müdahale etmediği görüldü. Başkan gittiğinde bayılan zabıtaya çevredekiler yardım etti ve çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olaydan sonra vatandaşlar tepki gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal dayak olayından dolayı bir takım açıklmalarda bulundu. Uysal, "Zabıta memuruna şiddet görüntüleri çok üzücü ve insanlık adına utanç vericidir. Ben de haklı tepkilerini gösteren vatandaşlarımızla aynı duyguları yaşadım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde konumu ve sıfatı ne olursa olsun her çalışanımız saygıdeğerdir. Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle Zabıta Daire Başkanını görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım. Vatandaşlarımız gerekli işlemlerin titizlikle yapılacağından emin olsunlar" diyerek ifade verdi.

İBB Zabıta Daire Başkanlığı Zabıta Tayfun Karali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu