28 Şubat davasında müebbet hapis istemi

Görüşülen 28 Şubat davasında savcı, aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir olmak üzere, 60 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

28 Şubat davasında müebbet hapis istemi
28 Şubat davasında müebbet hapis istemi Akay
Bu içerik 400 kez okundu.

Görüşülen 28 Şubat davasında savcı, aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir olmak üzere, 60 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Diğer sanıkların beraatini ve Ölen 4 sanık için davanın düşürülmesini talep etti. Dava 8-9-10 Ocak 2018'e ertelendi.

Ankara 5.Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan 28 Şubat davası oturumunda savcı esas mütaalasını açıkladı. Aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'in de bulunduğu 103 sanık yargılandı.

Savcı 60 sanık hakkında müebbet hapis cezası isterken, diğer sanıkların beraatini talep etti. Duruşma savcısı, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın ve dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir'in 05 Mayıs 1997 tarihinden itibaren, Batı Çalışma Grubu'nda Refah Yol hükümetini devirmek için toplantılar yaptığını iddia etti.

04 Şubat 1997'de Sincan'da tankların yürütüldüğünü hatırlatan savcı, tankların yürütülmesinin 6 ayda bir yapılan eğitim programı olduğunu söylendiğini fakat, Genelkurmay'ın ise böyle bir eğitim programı olmadığını bildirdiğini belirtti.

 

 

28 Şubat Davası İsmail Hakkı Karadayı Çevik Bir Refahyol Hükümeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu